• Praca inżynierska
    Czym różni się praca inżynierska od licencjackiej

Analiza wskaźnikowa – temat na pracę magisterską bądź licencjacką

Analiza wskaźnikowa danego przedsiębiorstwa to na pewno świetny temat na pracę licencjacką z zakresu Ekonomii bądź Rachunkowości. Jeśli interesuje Ciebie inwestowanie pieniędzy na giełdzie, to na pewno ta problematyka to świetny materiał na Twoją pracę dyplomową.

Analiza wskaźnikowa stanowi badanie kondycji w finansowej wybranego przedsiębiorstwa. Stosuje się ją do oceny stanu konkretnych obszarów działalności przedsiębiorstwa. Analiza ta bazuje na wykorzystaniu danych finansowych wziętych ze sprawozdań finansowych. Wskaźniki, jakie się stosuje podczas analizy wskaźnikowej, to wskaźniki płynności, efektywności, rentowności oraz zadłużenia. Wyliczenie tych wskaźników, a następnie ich zinterpretowanie daje całościowy obraz sytuacji finansowej przedsiębiorstwa w danym momencie.

Jeśli chcesz pisać o tym temacie swój licencjat lub pracę magisterską, to musisz sobie wybrać firmę, której sytuację finansową przeanalizujesz. Przykładowo może to być firma zaprzyjaźniona, która da Tobie dostęp do swoich finansowych danych. Alternatywą może tutaj być wybranie spółki, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jeśli widzisz siebie w przyszłości w roli inwestora giełdowego bądź maklera giełdowego, to drugie rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze. Nie ma bowiem nic lepszego niż analizowanie firmy, która już teraz jest notowana na giełdzie. Jeśli nauczysz się badać sytuację finansową jednej firmy, to ta wiedza pozwoli Tobie analizować również inne spółki giełdowa. Warsztat analityczny oparty na ścisłym badaniu danych finansowych, to na pewno podstawa sukcesu wielu inwestorów. Inwestowanie w firmę bez znajomości stanu jej finansów, jest zajęciem podobnym do hazardu.

Analiza wskaźnikowa przydaje się w inwestowaniu na giełdzie. Jeśli inwestuje Ciebie inwestowanie, to warto przeczytać tę książkę.

Gruntowną analizę finansową przeprowadzają najlepsi inwestorzy finansowi świata, tacy jak Warren Buffet, czy też George Soros. Oczywiście w swoich decyzjach inwestycyjnych biorą oni pod uwagę wiele czynników, ale z pewnością sytuacja finansowa przedsiębiorstwa jest jednym spośród nich.

Analiza wskaźnikowa, jako temat na pracę licencjacką lub magisterską.

Analiza wskaźnikowa jest na pewno świetnym zagadnieniem na pracę licencjacką lub magisterską. Jej zaletą jest to, że nikt nie będzie Tobie tutaj blokował dostępu do potrzebnych Tobie danych. Napisanie pracy dyplomowej o tym temacie może być dla Ciebie świetnym wstępem do kariery jako analityka kredytowego, inwestora, czy też maklera giełdowego. Analiza wskaźnikowa może być dla Ciebie również bardzo pomocna w księgowości.

Dodaj komentarz