• Praca inżynierska
    Czym różni się praca inżynierska od licencjackiej

Pisanie pracy magisterskiej – najczęściej popełniane błędy

Pisanie pracy magisterskiej  to dla studentów często droga przez mękę.  W poniższym tekście przedstawione zostaną najczęściej popełniane błędy podczas pisania prac magisterskich. Napisanie pracy magisterskiej nie jest prostą sprawą. Zwykle posiada wyższy poziom trudności niż licencjacka czy inżynierska. W związku z tym studentom zdarza się popełniać wiele błędów. Najwięcej obserwuje się ich wśród studentów, którzy kończą studia jednolite magisterskie.

Może to być spowodowane tym, że nie mieli szansy przetrzeć szlaków przy okazji przygotowywania swojej pracy licencjackiej czy też inżynierskiej. Wiele błędów można wyeliminować dzięki temu, że już pewną wiedzę posiądziemy na wcześniejszych etapach edukacji, czyli w tej sytuacji na pierwszym stopniu studiów. Wśród najczęściej popełnianych błędów przez studentów piszących prace magisterskie jest plagiat.

Może to być spowodowane tym, że niejednokrotnie są one rozszerzeniem wcześniej przygotowanych prac licencjackich oraz inżynierskich. Nie można kopiować treści nawet z wcześniej przygotowanej przez siebie pracy. Wśród studentów jednolitych studiów magisterskich problem może tkwić w tym, że nie nauczyli się wcześniej jak odpowiednio parafrazować teksty. Innym błędem jest zbyt teoretyczny charakter tych prac.

W tego typu opracowaniach powinny być zawarte również jakieś badania, analizy, projekty. Gdy są one przygotowane bardziej w sposób teoretyczny, to niczym wielkim nie będą się odróżniały od licencjackich. Wśród błędów wymienić należy również zbyt małą objętość. Tego typu prace powinny być dłuższe aniżeli licencjackie czy inżynierskie.

Pisanie pracy magisterskiej, a polski rynek pracy.

Praca magisterska ma wartość, wówczas gdy dotyczy praktycznych problemów, z którymi zmagają się dane firmy. Jeśli ten warunek jest spełniony, wówczas ta praca magisterska może być przydatna podczas zmagań o dobrze płatną pracę.  Prezentacja naszej pracy magisterskiej na rozmowie kwalifikacyjnej może nam bardzo pomóc, np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Żyjemy w czasach, w których liczą się praktyczne umiejętności oraz potencjał danego pracownika. Często są one ważniejsze aniżeli sam dyplom.    Warto, więc już na studiach podejmować się pracy. Cenne doświadczenie wyniesione  z takiej pracy może w przyszłości zaprocentować.

Dodaj komentarz