• Praca inżynierska
    Czym różni się praca inżynierska od licencjackiej

Tematy prac magisterskich z Ekonomii – parę, ciekawych propozycji.

Tematy prac magisterskich z Ekonomii są często analizami zjawisk, które wpływają na kształt światowej gospodarki. W poniższym opracowaniu przedstawimy parę tematów, które świetnie nadają się na pracę dyplomowe z omawianej dziedziny.

Ekonomia jest dziedziną, w której ciekawych tematów nigdy nie brakuje. Świetnym zagadnieniem na pracę magisterską z Ekonomii, jest na pewno “Wpływ kryptowaluty Bitcoin na globalną gospodarkę”. W tego typu pracy musisz przedstawić swoją prognozę odnośnie wpływu Bitcoina na globalną ekonomię. Alternatywnie możesz napisać tutaj o innej ktyptowalucie, która Twoim zdaniem podbije świat. Przykładowo może to być kryptowaluta Monero, bądź Ethereum.

Kolejny dobry temat to “wieloaspektowa analiza sytuacji przedsiębiorstwa”. Jest to temat bardzo dobry, ponieważ nie ma tutaj żadnego problemu z danymi finansowymi. Możesz tutaj skorzystać zawsze z ogólnodostępnych danych finansowych, którejś ze spółek notowanych na giełdzie. Jeśli widzisz siebie w roli inwestora giełdowego, to ten temat jest dla Ciebie!

Następny bardzo dobry temat na pracę magisterską z Ekonomii, to kryzys w strefie Euro. Tego typu praca dyplomowa może być zatytułowana “przyczyny możliwego rozpadu strefy Euro”. Możesz tutaj podać zarówno zalety, jak i wady unii walutowych. Poza tym w tego typu pracy musisz pokazać te czynniki, które mogą spowodować rozbicie strefy Euro. Temat ten jest bardzo ciekawy i dobrze opisany w literaturze, więc z danymi nie powinno być problemu.

Poniżej prezentujemy inne tematy prac magisterskich z zakresu Ekonomii. Możliwe, że któryś spośród nich, spodoba się Tobie! Pisanie prac magisterskich jest największą zmorą, dla tych studentów, którzy piszą o rzeczach, które tak naprawdę ich nie interesują.

Tematy prac magisterskich z ekonomii – przykłady
Analiza fundamentalna danej spółki giełdowej.
Złoto, jako zabezpieczenie przed inflacją.
Przewidywane bankructwo publicznych systemów emerytalnych.
Manipulacje cenami srebrami i ich konsekwencje.
Przyczyny przyszłego krachu na rynku nieruchomości.
Dlaczego Juan będzie głównym konkurentem dolara.
Analiza efektywności różnych instrumentów finansowych, jako zabezpieczenia przed inflacją.
Czy Polsce grozi bankructwo?

Tematy prac magisterskich z Ekonomii – podsumowanie.

Tematy prac magisterskich z Ekonomii na pewno są zróżnicowane. Najlepiej wybrać po prostu takie zagadnienie, które Ciebie fascynuje i z którym chcesz związać swoją karierę. Tworzenie pracy dyplomowej o problematyce, z którą w przyszłości nie chcesz mieć nic wspólnego, raczej mija się z celem. Im bardziej Twoja praca magisterska z Ekonomii jest powiązana z Twoją przyszłą karierą, tym lepiej.

Dodaj komentarz